Медичний консалтинг
Догляд за людиною похилого віку часом є справжнім випробуванням та тестуванням свого характеру. При правильному підході до літньої людини це також приносить багато задоволення. Якщо наступні характеристики описують Вашу особистість, то робота, знайдена через наше агентство, повинна стати для Вас простішою.
Особливості доглядальника за людиною похилого віку
Простота в налагодженні контактів - це ключова особливість. На своєму шляху Ви зустрінете різних людей з різними особливостями. Хороший контакт буде необхідний не тільки у відносинах з літньою людиною, але і з його дітьми та онуками.
Адаптивність - кожна людина похилого віку має свої звички та ритуали, які вони здійснюють протягом дня. Адаптивність в новій ситуації буде корисною як для Вас, так і для літньої людини.
Терпіння - наступна ключова риса доглядальника. Доглядальник з України, який шукає роботу в Німеччині за допомогою нашого агентства, повинен бути терплячим. Робота з літньою людиною може виявитись для Вас випробуванням.
Може виникнути бунт під час прийому ліків або під час їжі. Тому, з належною повагою та турботою Ви повинні переконати підопічного виконати ці дії.
Емпатія та щирість – Літня людина може боятися контакту з новою особою. Завдяки чуйності Вам буде легше встановити тісні стосунки з людиною похилого віку. Щира посмішка на обличчі та доброзичливість до літньої людини полегшать взаємовідносини. Для літньої людини дуже важливим є тепло, отримане від іншої людини. Часто вони борються із самотністю.
Як виглядає робочий день доглядальника за людиною похилого віку?
Обов'язки в роботі доглядальника значною мірою залежать від стану здоров'я підопічного. Плануючи заняття, ми також враховуємо звички даної літньої людини, щоб вона почувалася комфортно. Нижче наводимо приклад робочого дня доглядальника:
1 Ранковий туалет - залежно від стану здоров’я пацієнта. Іноді допомагає лише під час купання, лежачого людину треба помити і одягти в ліжку.
2 Ліки - за рекомендацією.
3 Приготування сніданку та спільне споживання. До обов'язків доглядальника входять також
здійснення покупок, прибирання, прання та прасування. Це обов'язки, які виконують переважно після сніданку, коли літня людина відпочиває, дивиться телевізор або читає книги. У встановлений час готує і подає обід. Доглядальник також повинен пам’ятати про регулярне подання рідин.
4 В другій половині дня доглядальник переважно має вільний час. У цей час літня людина займається своїми улюбленими справами, її відвідує його хтось із членів родини або дрімає.
5 Вечеря та вечірній туалет - о 18.00 - 19.00 припадає час приготування і подачі вечері. Після їжі ми допомагаємо при здійсненні вечірнього туалету та вкладанні у ліжко.
Вище ми коротко описали робочий день доглядальника за людиною похилого віку.
Хвороби людей літнього віку.
Хвороби похилого віку - це хвороби, які все частіше діагностуються у старіючого населення Європи. Кількість осіб, які досягають пізньої старості збільшується, в результаті чого з'являється все більше недуг, що призводять до незначних або серйозних проблем пов’язаних з функціонуванням у повсякденному житті.
Люди похилого віку все частіше скаржаться на проблеми з пам’яттю, перепади настрою, проблеми із зором та слухом, хвороби серця, серцево-судинної системи та проблеми дихання. Згідно з даними досліджень, лише 5-10% людей похилого віку не борються з жодними із захворювань.
Найпоширеніші захворювання літніх людей:
• Хвороба Альцгеймера - проявляється втратою пам’яті, здатності до міркування та орієнтації. Це одне з найпоширеніших захворювань у літньому віці. Важливою роллю опікуна будуть вправи на покращення пам’яті підопічного. Слід повторювати дані про особу пацієнта та його родини. Корисним є переглядання фотоальбомів та згадування минулого.
• Хвороба Паркінсона - це хвороба нервової системи. Симптоми включають тремтіння рук і порушення мови. Кількість людей з діагнозом хвороби Паркінсона постійно зростає. Людині, яка страждає на хворобу Паркінсона, потрібна допомога у повсякденних діях, таких як пересування, одягання та прийом їжі. Вони не повинні переміщати ніяких предметів, особливо окулярів та тарілок. Догляд за хворою людиною вимагає терпіння, самоконтролю та розуміння. Також важливі регулярні фізичні вправи.
• Гіпертонія - найчастіше діагностоване захворювання серцево-судинної системи. Разом з
віком зростає частота захворювання в зв’язку із збільшенням жорсткості судин та порушенням регуляції виведення натрію. Інші серцево-судинні захворювання включають ішемічну хворобу серця, хронічну серцеву недостатність та вади серця. Роль доглядальника та родини полягає у зміні способу життя пацієнта. Регулярні фізичні навантаження, зміна режиму харчування, обмеження споживання солі, червоного м’яса та насичених жирних кислот, відмова від куріння та максимально зменшення споживання алкоголю.
• Рак - Більше 60% хворих на рак в Європі – це люди старше 65 років. Найпоширенішими є рак легенів, рак передміхурової залози та рак молочної залози. Найбільш поширеними видами раку шлунково-кишкового тракту є: рак стравоходу, рак шлунка, підшлункової залози та товстої кишки. Серед інших видів раку, які часто діагностують у людей похилого віку – це рак нирок і сечового міхура, рак шкіри. Догляд за хворою людиною похилого віку - справа індивідуальна, залежно від стадії захворювання та у відповідності до суворих рекомендацій лікаря.
• Цукровий діабет - у старших людей може протікати безсимптомно. Ризик зростає із надмірною вагою або ожирінням, особливо при ожирінні абдомінального типу, зниженні фізичної активності та порушенні функцій нирок та печінки. За підрахунками, пік захворюваності на діабет 2 типу припадає на вік 60 років. Найголовніше у догляді за діабетиком - це знати схему його лікування: години прийому доз ліків, ін’єкції інсуліну та його кількість. Важливим аспектом також є правильне харчування і фізична активність. Вправи підбираються відповідно до загального рівня фізичної підготовки пацієнта після консультації з фахівцем.
• Остеоартрит - близько 50% людей старше 50 років борються з цією хворобою. Окрім основного лікування, призначеного лікарем, важливо забезпечити необхідну підтримку для подолання обмежень фунуціонування суглобів.
• Остеопороз - зниження міцності кісток, що спричиняє частішу ламкість кісток. Аж 20% хворих з переломами стегна помирають протягом шести місяців. До обов'язків доглядальника будуть входити приготування страв збагачених кальцієм, регулярні фізичні вправи та легкі спортивні заняття для зміцнення кісток і м'язів. Часто хворі пересуваються на милицях або за допомогою ходунків.
• Депресія – захворювання, що дедалі частіше зустрічається серед людей похилого віку. Жінки хворіють удвічі частіше, ніж чоловіки. Погіршення настрою, втрата інтересів або невиправданий смуток - симптоми, що характеризують стан депресії. Самотність – найпоширеніша причина депресії у людей похилого віку. Як і в будь-якому випадку, найголовніше - це фізична активність хворого. Людині, яка бореться з депресією, рекомендуються помірні фізичні навантаження з огляду на часту нестачу енергії. Також важливий хороший контакт з підопічним. Посміхайтеся, щоб він почував себе потрібним.